Кашель – це рефлекторний акт, який захищає дихальні шляхи. Здорово 24 розповідають про цей симптом, його етапи розвитку та правильне лікування.

Цікаво Чим небезпечна любов до суші та стейків із кров'ю

Як правильно лікувати кашель

Що таке кашель


Кашель – це симптом ураження дихальних шляхів / Фото Unsplash

Кашель зазвичай з'являється як симптом уражених дихальних шляхів, хоча часом він може повідомляти і про інші захворювання. Він має два етапи "розвитку": сухий та вологий. Якщо у приміщенні, де ви перебуваєте, повітря достатньо зволожене і ви вживаєте потрібну кількість води, сухий кашель самостійно переходить у вологий, що є ознакою одужання. У нормі недуга триває до 3 тижнів.

Коли потрібно звертатись до лікаря


Зверніться до лікаря, якщо у вас є такі симтоми / Фото Unsplash

Існують певні симптоми, при появі яких варто негайно звертатись до лікаря, адже вони можуть призвести до ускладнень:

  • присутня задишка;
  • свист під час дихання;
  • сухі свистячі хрипи.

Корисно Як пережити осінь без ускладнень, якщо у вас алергія: корисні поради

Як лікувати


Як правильно лікувати кашель / Фото Unsplash

При звичайному кашлі педіатр не рекомендує проводити інгаляційні терапії, для цього потрібні спеціальні покази лікаря. Інгаляції принесуть користь, якщо у вас бронхообструкція, хронічні захворювання дихальних шляхів, ларингостеноз. Для таких процедур потрібно використовувати лише спеціальні та стерильні розчини.

Категорично заборонено проводити інгаляції із застосуванням:

  • олій та масляних розчинів;
  • напоїв (боржомі);
  • відварів трав;
  • ліків із пероральним застосуванням (мікстури від кашлю).

З вибором препаратів для інгаляцій варто бути дуже обачним, адже ця терапія зумовлює потрапляння речовин у дихальні шляхи. Використання шкідливих та неналежних продуктів може призвести до пневмонії.


Будьте обережні з інгаляціями / Фото Unsplash

Педіатр Ольга Леськів також не рекомендує лікувати кашель муколітичними та відхаркувальними препаратами у дітей до 4 років. У цьому віці в малюків слабкий кашльовий рефлекс, а відхаркувальні препарати спричиняють збільшення кількості мокротиння. Тому такі ліки лише погіршать ситуацію.