Вони виникають, коли імунна система під впливом різноманітних тригерів починає атакувати тканини власного організму. До таких негативних факторів впливу належить вірус Епштейна-Барр.

Корисно Безсоння, набряки, хронічна втома: як глисти виснажують наш організм

Чим небезпечний вірус Епштейна-Барр

Вірус Епштейна-Барр передається повітрям шляхом через слину. Серед найбільш уразливих категорій: діти до 10 років, вагітні та хворі на ВІЛ-інфекцію. Після потрапляння в організм, вірус не дає про себе знати: у такому неактивному стані він перебуває завдяки захисту Т-імунних клітин. Щоправда, з віком вони зменшуються, тому організм стає вразливим, тоді ж з'являються більш виразні симптоми.


Біль у горлі може бути симптомом небезпечного вірусу / Фото Unsplash

Ознаки вірусу Епштейна-Барр:

  • біль у горлі;
  • висока температура;
  • збільшені лімфовузли;
  • можливі висипання на шкірі;
  • відчуття сильної втоми.

Також на кількість Т-клітин, які захищають імунну систему, негативно впливає дефіцит вітаміну D та генетична схильність. До того ж у жінок з віком імунні клітини зменшуються швидше, через надмірну тривожність.

Стрес, погане харчування, токсини та гормональний збій лише допоможуть вірусу швидше та ефективніше уражати органи. У дорослому віці хвороба Епштейна-Барр може призвести до інфекційного мононуклеозу, який викликає багато патологій, зокрема негативно впливає на нервову систему та органи кровотворення.

До теми Без паніки: як боротися з панічними атаками

Діагностика


Не зволікайте з візитом до лікаря / Фото Unsplash

Якщо вас турбує постійний біль у горлі, який не зникає протягом 2 – 3 тижнів, або є хронічні захворювання лор органів, варто здати аналіз крові. При виявленні запалення, рекомендуємо звернути до лора або імунолога.