Серед найбільш потрібних організму є хлорофіл. Це зелений пігмент, який входить до складу хлоропластах рослин.

Корисно Безсоння, набряки, хронічна втома: як глисти виснажують наш організм

Чому корисний хлорофіл

Позитивний вплив хлорофілу вперше був досліджений у 1940 році, а результати опублікували у "Американському хірургічному журналі". Тоді вчені виявили, що він може прискорювати процес регенерації тканин. Також цей елемент вже тоді вважався ефективним при інфекційних захворюваннях.


Хлорофіл допоможе почуватись здоровим / Фото Unsplash

Згодом антиоксидант дослідили детальніше і зрозуміли, що його також можна використовувати як профілактичний засіб проти пухлини товстої кишки. Тому зелені овочі та фрукти часто вважаються чудовими захисниками та попередниками онкологічних захворювань. А саме, хлорофіл запобігає порушенню структури ДНК та блокує перетворення здорових клітин у ракові.

Цікаво знати Як не захворіти при перших ознаках застуди: 6 дієвих порад

Також відомі й інші позитивні властивості хлорофілу

  • Він пришвидшує формування сполучної тканини, яка потрібна для загоєння ерозій, виразок, відкритих ран.
  • Хлорофіл сприяє виведенню токсинів з організму та стимулює роботу всіх органів завдяки антиоксидантним властивостям.
  • Цей елемент підвищує функцію щитоподібної залози та підсилює секрецію ферментів підшлункової залози, також ефективний при анемії, регулює кров'яний тиск та знижує рівень стресу.
  • Антибактеріальна дія – найбільш важлива, адже вона допоможе як при гострому респіраторному захворюванні, так при хронічних виразках чи ерозії.


Зелені овочі містять багато хлорофілу / Фото Unsplash

Такими корисним властивостями володіють усі рослини, багаті хлорофілом, зокрема варто зробити акцент на брюссельській капусті, броколі, шпинаті, люцерні, спіруліні та паростках пшениці.