Водночас тривале недосипання через сон в неправильному положенні та відпочинку на неякісному матраці підвищує ризик патологій серця, ожиріння та інфекційних уражень. Саме тому важливо слідкувати за тим як та на чому ви спите.

Цікаво Безсоння, набряки, хронічна втома: як глисти виснажують наш організм

Сон на спині

Сон на спині дає можливість перепочити хребту, який надмірно навантажується впродовж робочого дня. Лежачи в такому положенні, ми зменшуємо тиск на міжхребетні диски.

Сон на спині рекомендується для людей з сидячою роботою. Розкриваючи плечі та м'язи грудей, ця поза ефективно нейтралізовує наслідки денної сутулості.

Як зробити сон на спині ще комфортнішим:

  • Спіть на плоскій подушці або використовуйте валик для шиї
  • Підніміть верхню частину тіла. Це особливо важливо для тих, хто страждає від апное або кислотного рефлюксу. Використайте для цього подушку з піноматеріалу.
  • Набита подушка під колінами допоможе зменшити тиск на хребет і тазостегнові суглоби. А підкладання плоскої подушки під поперек допоможе усунути больові відчуття в цій ділянці.
  • Спіть на твердому матраці. Це допоможе хребту і суглобам утримуватися в нейтральному положенні.

Сон на боці

Сон на боці може допомогти вам краще виспатися, якщо у вас:

  • Кислотний рефлюкс. Сон на лівому боці може зменшити проблеми зі шлунком і кишечником.
  • Біль в спині. Щоб полегшити дискомфорт спробуйте перевернутися на бік та наблизити коліна до грудей.
  • Поперековий стеноз. Цей стан зустрічається в людей похилого віку. Саме через нього людям легше пересуватися, нахилившися вперед. Закономірно, що уві сні така поза теж буде приємніша.

Лікарі зазначають, що вагітним жінкам (особливо після 4-го місяця виношування плоду) також найлегше спати на боці, оскільки в інших позах дитина може тиснути на легені та серце.

Якщо ви відчуваєте дискомфорт у суглобах і хребті чи маєте діагностовані захворювання стегон, приміром бурсит, сон на боці може посилити больові відчуття.

Корисно Чим небезпечна любов до суші та стейків із кров'ю

Сон на животі

Це положення може призвести до серйозних проблем з шиєю. Однак, якщо вам дуже комфортно саме в такій позі, спробуйте підкласти під коліна подушку, розмістивши її з тієї сторони, на яку повернуте ваше тіло. Лікарі переконують, що це нормалізує положення та допоможе уникнути болю в шиї.

Чому так важливо знайти правильний матрац

Як жорсткість матрацу впливає на хребет: нормальний, занадто м'який та твердий варіанти / Фото sleep-hero

Через занадто м'який матрац ваш тулуб прогинається, що призводить викривлення хребта. Занадто твердий матрац навпаки так сильно давитиме на тіло, що спинному відділу й зовсім не вдасться розслабитися.

Більшість людей змінюють положення сну в середньому 9 разів за ніч. Тому найкраще придбати подушку та матрац, які адаптуватимуться під потреби вашого тіла.