Попри корисні властивості кашлю, часом його приступи є болісними та виснажливими. Але існують дієві способи боротьби з неприємним рефлексом.

До теми ГРВІ чи глисти: симптоми зараження можуть бути однакові

Мед

Мед допомагає боротися з кашлем  Мед допомагає боротися з кашлем / Фото unsplash

Завдяки в'язкій консистенції, дія меду нагадує ефект льодяників проти кашлю. Дослідження виявили, що мед більш ефективний при лікуванні кашлю, ніж лікарські препарати з декстрометорфаном. Важливо й те, що на відміну від меду, ця потужна протикашльова речовина не рекомендується для дітей (особливо у віці до 6 років).

Мед також має протизапальні, антиоксидантні та антибактеріальні властивості, що може сприяти його заспокійливому ефекту. Ці властивості допомагають боротися з інфекціями та зміцнюють імунітет.

Солона вода для полоскання горла

Полоскання горла солоною водою – чудова процедура, яка допомагає вбивати бактерії та розріджувати слиз у горлі. При чому працює вона на багатьох фронтах. Так, ополіскуючи горло теплою водою з ложкою солі, ви пришвидшуєте боротьбу із нежитю та вологим кашлем. Крім того, ця процедура допомагає зменшити набряк та подразнення, спричинене постійним кашлем.

Корінь імбиру

Як і мед, біоактивні сполуки імбиру мають антиоксидантні, протимікробні та протизапальні властивості. А пряний смак кореня стимулює вироблення слини та допомагає зменшити сухість у роті чи горлі.

Однак лікарі застерігають, що не всі однаково добре реагують на пряні та гострі продукти. Тож людям з надмірною чутливістю, краще обрати альтернативний спосіб профілактики.

Використовуйте корінь алтею

Трав'яні чаї проти кашлю Трав'яні чаї проти кашлю / Фото unsplash

Це трав'яна добавка чудово заспокоює подразнену слизову оболонку горла. Коріння та листя алтею містять густу речовину, яка ополіскує горло, створюючи ефект натурального сиропу проти кашлю.

Читайте також Безсоння, набряки, хронічна втома: як глисти виснажують наш організм

Чебрець

Чебрець заспокоює спазми гладкої мускулатури, у тому числі спричинені кашлем. Дослідження, опубліковане у 2006 році, показало, що комбіноване лікування чебрецем та плющем полегшує симптоми бронхіту: розріджує мокротиння, сприяє відхаркуванню.

Щоб полегшити кашель, чебрець можна вживати у вигляді настоянки або трав'яного чаю.

Негазована вода

Один з найпростіших і найбезпечніших способів позбутися кашлю – уникнути зневоднення. Питна вода допомагає розріджувати слиз, тож він швидше виходить з організму.