Гастрит – це запалення слизової оболонки шлунка, яке характеризується гіперацидними, гіпоацидними та атрофічними станами. У такій ситуації шлунковий сік схожий на воду. Проте це захворювання може виникнути і при нормальній кислотності.

Корисно У дитини глисти – профілактика знадобиться всій родині

Причини гастриту

Гастрит характеризується двома станами: гострим або хронічним. Другий вид є дуже підступний, адже не має характерних ознак. Хронічним гастритом хворіють близько 60 – 85% населення планети. Серед причин виникнення гастриту:

  • шкідлива їжа;
  • неправильний режим харчування;
  • погане жування;
  • стрес;
  • алкоголь та куріння;
  • деякі медикаменти;
  • дефіцити вітамінів і мінералів.


Шкідлива їжа є причиною гастриту / Фото Unsplash

Причиною розвитку гастриту також можуть бути певні захворювання та бактерії. Зокрема бактерія хелікобактер пілорі, гіпотиреоз, аутоімунне ураження, захворювання шлунково-кишкового тракту: хронічний панкреатит чи холецистит, які впливають на слизову оболонку шлунка.

Цікаво знати Броколі та горошок врятують зір: що варто знати про ці суперфуди

Як лікувати гастрит

Лікування гастриту залежить від багатьох факторів та часто потребує комплексного підходу. При гострому стані перш за все потрібно зняти больовий синдром. Для цього часто використовують інгібітори протонної помпи – медикаменти, які сповільнюють виділення шлункового соку. Таке тимчасове відключення кислотності усуне біль і дасть час слизовій оболонці зажити.


Медикаменти допоможуть зняти больовий синдром / Фото Unsplash

Складніше лікувати хронічний гастрит, якому не властиві больові синдроми. Тому важливо знайти та виключити причину хронічного запалення. До того ж гастрит вимагає комплексного лікування, яке передбачає медикаментозне лікування та відповідне харчування. Призначити спеціальну дієту та потрібні ліки може лікар, до якого варто звернутись за консультацією.