Не знайдеться, мабуть, жодної родини, яка б у повному складі не здавала аналізи на гельмінти. Список можливих паразитів – довжелезний, і прояви гельмінтозів – неспецифічні. Будь-який симптом можна списати й на фізичну втому (з початком навчального року клопоту додається й батькам, і дітям), і на харчове отруєння, і на алергію.

Читайте Аналізи на гельмінти: які, кому та коли здавати

На які тривожні "дзвіночки" слід звернути увагу

  • Біль у животі. Це – найперша ознака гельмінтозу. Батьки вважають: у дитини в області пупка чи в боку поколює, бо вона знову з’їла щось "не те". Та й самі дорослі часто зловживають фастфудом, напівфабрикатами та кавою, які подразнюють слизову шлунка. Проте вважають, що спазмолітик, ферментний препарат, 2 – 3 дні на кашках – і травлення налагодиться. Окрім болю турбують нудота й діарея? Це, мабуть, через сік із пакета, відкритий три дні тому. Або через суші – от не варто було замовляти відразу два сети...

    Якщо перелічені симптоми виникають зрідка, їх і справді можна списати на кишкову інфекцію чи загострення хронічного гастриту – найпоширеніше захворювання травної системи. Проте якщо ви зауважили, що щотижня хтось із домашніх скаржиться на біль у животі та проблеми з травленням, – дуже ймовірно, що причина цих неприємностей – паразити.

  • Висипка на шкірі. Звісно, ви могли випрати речі з новим порошком і отримати на нього алергічну реакцію – почервоніння та свербіж шкіри. Або спожити фрукти з пестицидами. Чи приготувати на обід надто гостре карі. Як і при болі в животі, якщо висипка з'явилася раптово й невдовзі зникла сама собою, спричинити її й справді міг побутовий чи харчовий алерген. Однак нерідко таку реакцію організму провокують глисти, особливо аскариди, продукти життєдіяльності яких є найпотужнішими паразитарними алергенами.

  • Анемія. Як правило, недокрів'я в дітей ми запідозрюємо швидше, ніж гельмінтоз. Проте анемія – це не окреме захворювання, а синдром, який супроводжує інші хвороби, у тому числі й паразитарні. Дитина швидко втомлюється, слабка, бліда, їй часто паморочиться в голові. Ведемо дитя до лікаря, і той визначає, що в нашого сина чи доньки – анемія. Але що є першопричиною? Чи, бува, не хронічний гельмінтоз? Це й належить з'ясувати.

  • Обстановка в домі постійно напружена? Без сварки не минає жодного дня? Роздратований тато, знервована мама й некеровані діти, від яких останнім часом слова доброго не почуєш? Ще б пак, адже вони, як і їхні батьки, до ранку крутилися в ліжку, але так і не змогли заснути. Чи не час родині відвідати психолога? А може, усім треба пройти протипаразитарний курс? Випийте на ніч чаю з мелісою, а зранку рушайте на прийом до сімейного лікаря. Вислухавши ваші скарги, він направить вас на відповідні аналізи.

    Хочете жити в мирі та злагоді з рідними – доведеться спершу виселити з організму непроханих "квартирантів", які роблять вашу поведінку неадекватною.

  • Діти не застуджені, серйозно не хворіють, а температура в них – постійно підвищена? Та й у вас самих тримається субфебрильна температура і час від часу болить голова? Так можуть виказувати свою присутність гельмінти. Повідомте про симптоми, що вас непокоять, сімейного лікаря. Не сподівайтеся, що "все якось минеться саме". Нормальна температура тіла +36,6°C. Звісно, під впливом фізичних та психоемоційних навантажень вона може коливатися (особливо ці коливання помітні при замірах електронним пристроєм), але ніколи не завмирає на позначці від +37,1 до +37,4°C.
  • Докучає свербіж в області заднього проходу? У дорослих так може проявлятися геморой. Але в дітей цей симптом зазвичай свідчить про інфікування гостриками – крихітними червами від 2 міліметрів до 1 сантиметра завдовжки. Вони паразитують у товстому кишечнику, але яйця відкладають зовні, на складках шкіри навколо анального отвору. Через це дитина й відчуває сильний свербіж. Розчухуючи шкіру, вона перебирає яйця глистів на руки й брудними руками знову заносить паразитів у травний тракт. Інфікована дитина становить небезпеку для всіх близьких, з якими мешкає, а також інших діток, з якими контактує на ігровому майданчику біля дому, у дитсадку чи школі.
  • Ви готові годинами поратися на кухні, щоб радувати домашніх смачною, корисною їжею. Варите для них щавлевий борщик, готуєте салат з авокадо, запікаєте курочку... А їм самі солодощі подавай, хоча раніше їли все, що ви готували, і так, що аж за вухами лящало. То це ви втратили кулінарні навички чи в рідних апетит пропав? Відсутність апетиту, особливо разом із бажанням наминати солодке, – одна з ознак ураження паразитами. Треба перевіритися!

У вашої дитини – глисти. Що робити?

Здати аналізи варто всім, хто контактував з дитиною / Фото Pexels

Проконсультуватися з лікарем і здати аналізи доведеться всім, хто живе під одним дахом: братикам і сестричкам, мамі з татом, бабусі з дідусем. Без підтвердження діагнозу фахівець не зможе призначити ефективне лікування.

Читайте Яка небезпека підстерігає дітей у пісочниці

Як захиститися від глистяної інвазії

Ворміл Фіто створює особливе середовище в кишечнику / Фото Ворміл Фіто

Як допоміжний засіб під час антиглистної терапії, а також для профілактики ваша родина може використовувати біологічно активну добавку Ворміл Фіто. Її можна приймати й дітям, і дорослим. Ворміл Фіто створює особливе середовище в кишечнику, украй несприятливе для виживання паразитів. Крім того, ця добавка:

  • налагоджує роботу травної системи,
  • підвищує апетит,
  • сприяє відтоку жовчі,
  • виведенню газів з кишечника.

Закладаємося, час від часу вам потрібна допомога за всіма цими пунктами.

Ефективність Ворміл Фіто забезпечують не штучні, а природні компоненти – лікарські трави. Випускається цей рослинний комплекс у двох зручних формах: як сироп та у вигляді капсул. Якщо капсули можна давати дітям із шестирічного віку, то сироп – починаючи з трьох. Ви також можете приймати сироп, якщо ця форма вам більше до вподоби.

Придбати Ворміл Фіто можна в найближчій до вас аптеці без рецепта.