Яблучний оцет має антибактеріальну та антиоксидантну дію, а спосіб його приготування дуже простий. Здорово 24 розповідають про переваги використання та діляться рецептом.

Корисно Чим небезпечна любов до суші та стейків із кров'ю

Переваги використання яблучного оцту

Цілющий склад

Яблучний оцет містить безліч корисних мікроелементів. У склад органічного нефільтрованого яблучного оцту входить речовина, яка має назву матка. Її позитивний вплив пов'язують з вмістом білків, ферментів і корисних бактерій. Саме вони є причиною каламутного вигляду оцту. Також у складі є калій, амінокислоти й антиоксиданти.

Антибактеріальна дія


Це чудовий антисептичний засіб / Фото Unsplash

Цей харчовий консервант може запобігати розвитку та розмноженню бактерій, тому його часто використовую як антисептичний засіб. До того ж він стане в пригоді, якщо ви боретесь з грибком нігтів, вошами, бородавками та вушними інфекціями.

Допомагає регулювати рівень цукру

Яблучний оцет можна вважати чудовим лікарством для людей з діабетом 2 типу. Дослідження показують, що він здатний покращувати чутливість до інсуліну від 19 до 34% під час приймання їжі з високим вмістом вуглеводів. Також він позитивно впливає на рівень цукру в крові, адже сприяє його зниженню.

Допоможе при схудненні


Оцет допоможе при схудненні / Фото Unsplash

Яблучний оцет стане чудовим союзником, якщо ви намагаєтесь схуднути. Він надає відчуття ситості. До того ж дослідження показують, що щоденне вживання яблучного оцту може сприяти зниженню жиру на животі та втраті ваги.

Покращує стан шкіри

Яблучний оцет часто використовують для лікування шкірних захворювань, зокрема сухості, екземи й акне. Річ у тім, що він допомагає відновити природний pH шкіри та покращити захисний бар'єр. А антибактеріальні властивості сприятимуть боротьбі з інфекціями.

До теми Дивні поєднання продуктів, які вам сподобаються та допоможуть схуднути

Як приготувати яблучний оцет


Приготуйте яблучний оцет вдома / Фото Unsplash

Інгредієнти

  • 1 кілограм яблук;
  • 50 грамів цукру;
  • 1,5 літри води.

Спосіб приготування

Крок 1. Сполосніть яблука, наріжте їх скибками та покладіть у каструлю. Висипте туди цукор (можете додати більше, якщо фрукти кислі).

Крок 2. Залийте яблука гарячою водою (70 градусів), щоб вона покривала фрукти на 4 – 5 сантиметри. Накрийте місткість кришкою і поставте у тепле місце на 2 тижні. Не забувайте щодня помішувати суміш.


Залийте яблука гарячою водою / Фото Unsplash

Крок 3. Після тривалого настоювання процідіть вміст через сито, а потім через марлю, щоб не було залишків яблук. Готову рідину перелийте у більшу посудину, не доливаючи до краю на 7 – 8 сантиметрів. Перемістіть у тепле місце та залиште ще на 2 тижні для бродіння.

Крок 4. Після цього знову процідіть оцет та розлийте його у пляшки, не доливаючи 1 – 2 сантиметри. Зберігайте готовий продукт у темному місці при кімнатній температурі або ж у холодильнику.