Головною перевагою горіхів є вміст корисних жирів, яких припадає 50 – 65 грамів на 100 грамів продукту. Ці поживні речовини належать до цінних моно- і поліненасичених жирних кислот, які відносять до групи омега-9, омега-3 та омега-6.
Корисно Токсокароз: хвороба пісочниць та... брудних підошов
Користь горіхів
Горіхи завдяки своїм корисним складникам покращують функціонування серцево-судинної системи і мозку. До того ж вони добре насичують організм, адже містять білки та вуглеводи. Хоча й рослинні білки засвоюються гірше через харчові волокна, які перешкоджають роботі травних ферментів, проте вони все одно принесуть організму користь.
Горіхи бажано купувати в шкаралупі, адже вона слугує захисним бар'єром для цінних жирів і вітаміну Е від окислення. Також не всі горіхи варто піддавати термічній обробці, яка руйнує вітаміни та знижує поживну цінність. Не принусуть користі і хрустики зі шкідливими домішками, тому сіль, цукор чи мед не варто використовувати.
Горіхи містять багато вітамінів / Фото Unsplash
Проте існують певні види горіхів, які потребують обробки, наприклад, мигдаль. Це пов'язано із вмістом ціаноглікозид амигдаліну, продукти розпаду якого надають горіху специфічний мигдальний запах і гіркоту та виділяється синильна кислота – одна з найсильніших отрут. Сирими також не варто їсти горіхи кеш'ю, оскільки між шкаралупою і оболонкою містяться токсичні речовини, які руйнуються при термічній обробці. Будьте обережні і з сирим арахісом, який може викликати розлади травлення.
Споживати ці продукти можна не лише у чистому вигляді. Ви можете спокійно додати горіхи до основних прийомів їжі – в салати, каші, поєднувати їх з фруктами. Таким чином ви отримаєте збалансовану страву та зможете контролювати кількість горіхів.
Недоліки споживання горіхів
Серед негативних якостей горіхів варто відзначити високу калорійність і "звабливий" смак, тому часто так важко зупинитись їх їсти. До того ж деякі види можуть викликати алергічну реакцію. Не варто їсти горіхи і дітям до 3, адже у малечі вони не засвоюються.
Які горіхи варто вживати
Мигдаль
Мигдаль дуже корисни / Фото Unsplash
Мигдаль потішить вмістом вітаміну Е та кобальту, які сприяють кровотворенню, засвоєнню заліза, нормальній роботі нервової системи.
Кеш'ю
Ці горішки містять у складі чимало мінералів Zn, Fe, Mg та ненасичених жирних кислот. До того ж мають позитивний вплив на зір та концентрацію
Макадамія
Цей вид вважається найбільш калорійним та не менш корисним за інші. У складі багато вітамінів B1, K, олеїнової кислоти, які сприяють покращенню ліпідного профілю.
Волоські горіхи
Додайте у раціон волоські горіхи / Фото Unsplash
Є одними з лідерів ненасичена Омега-3 та Омега-6 жирних кислот та зменшують ризики атеросклерозу.
Фундук
Ці запашні хрустики містять багато вітаміну Е та біотину. Також здатні покращувати пам'ять, зменшувати тривожність, позитивно впливати на серце та судини.
Цікаво знати Близький родич грейпфрута: що ми знаємо про помело
Фісташки
Фісташки позитивно впливають на шкіру та волосся / Фото Unsplash
Наситять організм вітамінами В1, В6, В9, містять зеаксантин, фолієву кислоту, мідь, кремній. Покращують зовнішній вигляд та стан шкіри і волосся.