Колаген – це білок, якого в нашому організмі найбільше: він є у м'язах, кістках, сухожиллях, зв'язках, органах, кровоносних судинах, шкірі, слизовій оболонці кишківника та інших сполучних тканинах. Тому дуже важливо контролювати і дбати про його вироблення у потрібній кількості. Цьому процесу сприяють деякі продукти, про які ми розповімо далі.

Цікаво знати Безпечне сироїдство: як уникнути гельмінтозу на здоровій дієті

Чому колаген важливий для здоров'я

З віком процес вироблення колагену стає не таким здоровим, тому в організмі з'являється брак цього білка, що призводить до:

  • появи зморщок;
  • погіршення рухливості зв'язок і сухожиль;
  • послаблення скелетних м'язів.


Як запобігти появі зморщок / Фото Unsplash

Дуже важливо дбати про правильне харчування, адже саме від цього залежить синтез білка. Якщо організм не отримує поживні речовини, це не сприяє гарному самопочуттю і безперебійній роботі органів.

Як виробляється колаген

Цей "продукт молодості" організм виробляє з 2 амінокислот: гліцину і проліну. Важливу роль також відіграють вітаміни: вітамін С, цинк і мідь. На процес об'єднання амінокислот впливають саме продукти, які вживаєте: вони повинні містити максимум нутрієнтів.

Які продукти додати у раціон


Збалансоване харчування дуже важливе / Фото Unsplash

Білкові продукти – це справжнє джерело амінокислот. Тому частіше вживайте м'ясо птиці, червоне м'ясо, кролика, рибу та інші морепродукти, яйця, молочні продукти і бобові. Також необхідно наситити тіло поживними вітамінами:

  • цинк ви знайдете в устрицях, субпродуктах, насінні льону, гарбузі, соняшнику, кунжуті, сушених травах, червоному м'ясі, бобових;
  • вітаміном С потішить солодкий перець, зелені овочі, хурма, ківі та цитрусові;
  • мідь є у багатьох продуктах, але найкраще її черпати з горіхів, насіння, бобових та сушених трав.

Важливо підтримувати баланс вітамінів в організмі для активації колагену. Ваша шкіра, суглоби та органи будуть вам вдячні за це.


Додайте у раціон червоне м'ясо / Фото Unsplash

Корисно Коли правильне харчування шкодить: 5 неочевидних фактів

Що погіршує вироблення колагену

Існують певні фактори, які зумовлюють негативний вплив на колаген:

  • куріння;
  • надмірна кількість ультрафіолету;
  • рафінований цукор, який міститься у солодощах.