Дехто сприймає цю ідею настільки буквально, що взагалі прибирає з раціону термічно оброблені продукти. Чи справді це здорово? Зараз розберемося.

Важливо Аналізи на гельмінти: які, кому та коли здавати

Традиційне меню сироїда

Зазвичай сироїди споживають:

  • сирі овочі та фрукти;
  • сиру рибу (тартар чи суші);
  • стручкові рослини та їхнє насіння;
  • сирі яйця;
  • горіхи;
  • термічно не оброблене молоко;
  • насіння (зернових, соняшника, льону, машу тощо), у тому числі пророщене;
  • замочений рис.

Утім, сироїдство – це не так дієта, як філософія життя. Його прибічники принципово не вживають алкоголю й не п'ють кави. Загалом прагнуть харчуватися так, як, на їхню думку, харчувалися предки. Дехто навіть їсть сире м'ясо, хоча сироїди – переважно вегетаріанці, 50 – 60% раціону яких становлять плоди.

Яку користь здоров'ю приносить сироїдство

Яку користь здоров'ю приносить сироїдствоЯку користь здоров'ю приносить сироїдство / Фото Pexels

Споживаючи сирі продукти, ми:

  • Отримуємо багато клітковини та вітамінів (особливо аскорбінової та фолієвої кислоти, бета-каротину й вітаміну Е), а також антиоксидантів.
  • Не перевантажуємо свою травну систему трансжирами, рафінованим цукром та його замінниками, а також різноманітними "ешками", якими шпигує готову продукцію багато хто з виробників.
  • Очищаємо організм від токсинів.
  • Поліпшуємо обмін речовин.

Отже, сироїдство можна розглядати як один зі способів профілактики цукрового діабету, раку, серцево-судинних захворювань та передчасного старіння. Одначе більшість дієтологів усе-таки називають сироїдство "модною примхою".

До теми "Заморити черв'ячка": чому небезпечно їсти, не помивши руки

Так, з відмовою від усього смаженого, копченого й навіть вареного, печеного та приготованого на парі:

  • Доволі швидко йде зайва вага.
  • Поліпшується стан шкіри.
  • Нарешті долається задавнена грибкова інфекція.
  • І відчувається такий прилив енергії, якого не було останні кілька місяців (або навіть років).

Усе було б чудово, якби не кілька капосних "але".

Сироїдство: у чому підступ

Сироїдство: у чому підступСироїдство: у чому підступ / Фото Pexels

Виявляється, є в сироїдства й тіньовий бік, про який його пропагандисти воліють не говорити.

  1. Сирі продукти забезпечують нас не всіма необхідними організму речовинами. Приміром, лікопін із помідорів ми засвоюємо, лише якщо вони пройшли термічну обробку. Отже, тривале сироїдство загрожує серйозними проблемами, як-от:

  • Карієс та підвищена ламкість кісток (через недостатню кількість кальцію в раціоні).
  • Порушення менструального циклу в жінок. (Його спричиняє дефіцит тваринних жирів.)
  • Анемія (через брак вітаміну В12. (Цей вітамін ми отримуємо здебільшого з м'яса, а його сироїди в достатній кількості не споживають.)
  • Частий біль у животі (через надмір холодної їжі, яка травиться складніше й повільніше, аніж гаряча) та головний біль (унаслідок недоотримання поживних речовин).
  • Метеоризм, печія, розлад дефекації (зокрема, через перевантаження травної системи клітковиною).
  • Безсоння. (Так дається взнаки дисбаланс електролітів в організмі сироїдів.)
  • Утома. (Спершу сироїд відчуває, що енергії в нього побільшало, але з часом втома повертається й навіть посилюється.)
  1. Деякі рослини містять токсичні речовини, які руйнує лише термічна обробка (зокрема, пестициди та гербіциди та інші агрохімікати, що використовуються при вирощуванні овочів та фруктів).

  2. Сирі рослинні продукти подразнюють слизову шлунка та кишечника. Якщо ж вона вже запалена (у сироїда – гастрит, коліт чи, що ще гірше, виразка) – погіршення перебігу захворювання не уникнути.

  3. Споживаючи сирі рибу та м'ясо, а також не завжди ретельно промиваючи овочі, фрукти й зелень, людина з великою ймовірністю заражається глистами. Якими – залежить, що вона їла. Якщо свинину – то свинячим ціп'яком, якщо яловичину – бичачим. Якщо ласувала сирою рибою – трематодами. Якщо перекусила немитими або погано промитими плодами чи додала в салат петрушку, кріп або іншу зелень із часточками ґрунту – аскаридами чи гостриками. Зазвичай паразитичними червами заражаються через брудні руки та інфіковані гельмінтами продукти та воду.

Як безпечно сироїдити

"Ворміл Фіто" – засіб для безпечного сироїдства / Фото Ворміл Фіто

Тиждень-другий на сирій їжі здоров'ю не зашкодять, запевняють дієтологи. Навпаки, дадуть чудовий ефект: підуть зайві кілограми, зникнуть темні кола під очима, повернеться відчуття легкості в тілі. Одначе:

  1. Практикувати таку дієту можна лише здоровим людям. Якщо ж є якесь захворювання, то, перш ніж змінити щось у меню, треба проконсультуватися з лікарем.
  2. Сироїдство протипоказане дітям, підліткам, людям старшого та похилого віку, жінкам у період вагітності та лактації.
  3. Навіть при короткочасному сироїдстві подбайте про те, щоб раціон був максимально збалансованим та різноманітним. Але від сирих риби та м'яса все-таки відмовтеся.
  4. Ретельно мийте овочі, фрукти, ягоди та зелень. Обов'язково – під проточною водою. Можна попередньо замочувати їх у трохи підкисленій оцтом воді.
  5. Приймайте профілактично "Ворміл Фіто". Цей рослинний комплекс чудово вписується в парадигму здорового харчування й загалом здорового способу життя.

Який ефект дає "Ворміл Фіто":

  1. Нормалізує травні процеси, сприяє відходженню газів із кишечника та відтоку жовчі. Отже, у вас не буде ні важкості у шлунку, ні нудоти, ані здуття живота!
  2. Створює в кишечнику особливе середовище, що позитивно впливає на мікробіом і негативно – на гельмінтів. Потрапивши до вашої травної системи, яйця або личинки глистів у ній просто не виживуть. Відповідно, не перетворяться на дорослих особин, не розмножаться й не влаштують в організмі донора "гармидер".
  3. Знижує ризик рецидиву*, якщо ви все-таки захворіли на гельмінтоз і нещодавно пройшли протиглистну терапію.
  4. Допомагає вивести з організму токсини й відновлює пошкоджену слизову кишечника.

Випускається "Ворміл Фіто" у двох зручних формах: у вигляді сиропу та в капсулах.

* У разі захворювання, викликаного аскаридами чи гостриками.