Оральний секс вважається безпечнішим за вагінальний чи анальний. Проте в медицині описані випадки зараження й від поцілунків "нижче пояса". А от про що майже не говориться, то це про ризик передачі в такий спосіб... глистів. Еге ж, ви все правильно прочитали.

До теми У дитини глисти – профілактика знадобиться всій родині

Існує два види глистів: кишкові та позакишкові, однак більшість паразитів населяє все-таки кишечник. Передаються внутрішні глисти через немиті руки, овочі-фрукти, фекалії інфікованих людей та тварин, сумнівної чистоти воду. Як вони потрапляють на геніталії? Так само, як і на предмети побуту та харчові продукти.

Якщо заражена глистами людина не миє регулярно руки з милом, вона забруднює яйцями гельмінтів усе, чого торкається, – від свого тіла до вимикачів, дверних ручок, ТБ-пультів та книжок. А позаяк проміжна форма паразитів виділяється до навколишнього середовища з калом, вона може лишатися й на спідній білизні.

Далі – справа за малим. Якщо партнер інфікованого торкнеться предметів, забруднених яйцями паразитів, а потім своїх губ – глистяної інвазії не уникнути. Як і в разі якщо він з'їсть яблуко, що перед тим побувало в руках інфікованого. Обернутися гельмінтозом можуть і оральні пестощі.

Як уберегтися від зараження глистами

Мийте руки й регулярно приймайте душ / Фото Pexels

Тривалий час глистяна інвазія може ніяк не проявлятися, а отже, ані сама людина, ані її оточення не знатимуть, що вона становить небезпеку.

Отже, правило №1: пам'ятайте про гігієну рук! Так і себе убезпечите від зараження (і не лише гельмінтами, а й різними хвороботворними мікроорганізмами та вірусами), і захистите тих, хто поруч із вами. Погодьтеся, легше вилікувати одного члена сім`ї, ніж "маму, тата, діток та собаку".

Мийте руки:

 • Щоразу після туалету (навіть якщо зайшли туди, щоб залишити новий рулон туалетного паперу).
 • Після ігор із домашніми улюбленцями (із хом'яками, папугами та морськими черепахами – також).
 • Перед приготуванням їжі і кожним її прийомом (навіть якщо їстимете просто цукерку, адже її треба буде вийняти з обгортки).
 • Після прибирання помешкання.
 • Після занять спортом.
 • Повернувшись із вулиці.
 • Після мінімального контакту зі сміттям чи фекаліями тварин.

Правило №2: дбайте про чистоту тіла – регулярно приймайте душ або ванну.

Правило №3: щодня міняйте спідню білизну – навіть якщо у вас немає критичних днів, ви не спітніли й узагалі цілий день ніжилися в ліжку.

Правило №4: не забувайте про контрацепцію. Припустімо, ви дізналися, що ваш партнер має якусь інфекцію й просто зараз проходить курс лікування. Чи означає це, що про секс на найближчий час доведеться забути? Звісно, у цей період бажано утриматися від любовних утіх, але якщо без сексу – ніяк, у пригоді стануть презервативи. Їхнє призначення – попереджати не лише незаплановану вагітність, а й інфікування збудниками хвороб, що передаються статевим шляхом. Обов'язково користуйтеся презервативами, навіть якщо обмежуєтесь оральним сексом!

Презервативів допомагають уникнути не лише незапланованої вагітності, а й інфекцій / Фото Pexels

Протипаразитарні препарати

Отже, правило №5 – проведіть ревізію домашньої аптечки. Як допоміжний засіб під час антиглистної терапії, а також для профілактики ваша родина може використовувати біологічно активну добавку Ворміл Фіто. Її можна приймати й дітям, і дорослим. Ворміл Фіто створює особливе середовище в кишечнику, украй несприятливе для виживання паразитів.

Як діє ця добавка:

 1. Відновлює слизову кишечника.
 2. Нормалізує функції органів травлення.
 3. Знижує інтоксикацію, спричинену гельмінтною інвазією.
 4. Зменшує ризик рецидивів (ентеробіозу та аскаридозу).
 5. Сприяє загальному зміцненню організму.

Засіб рекомендується приймати як у складі комплексної терапії гельмінтозів, так і для профілактики кілька разів на рік. "Поза графіком" дегельмінтизацію проводять, якщо глисти виявили в когось із членів сім'ї.

Засіб рекомендується приймати як у складі комплексної терапії гельмінтозів, так і для профілактики / Фото Ворміл Фіто

Ворміл Фіто створює в кишечнику середовище, цілком безпечне для корисної мікрофлори й абсолютно несприятливе для розвитку яєць паразитів і, відповідно, для розмноження дорослих особин. Тож, навіть якщо ви заковтнете яйця глистів, вони не перетворяться на личинок, а ті своєю чергою – на червів. Відповідно, захворювання не розвинеться.

Випускається рослинний комплекс Ворміл Фіто у двох зручних формах: у капсулах і у вигляді сиропу.