Діти обожнюють гратися в піску. Вони будують з нього палаци й фортеці, "печуть пасочки", а бува, і влаштовують піщані бурі. Тож пісочниця – не таке вже й безпечне для ігор місце.

Читайте також Гастрономічна мода: 5 фудтрендів вересня-2021

Пісочниця: фактори ризику

Дитячий майданчик є об’єктом благоустрою, і підприємство, на чиєму балансі він перебуває, зобов'язане стежити, щоб гойдалки були справними, щоб поряд із гіркою не валялися порожні бляшанки чи, боронь боже, бите скло чи використані шприци, а собаки та коти не ходили до пісочниці як до туалету.

Візуально чистий дитячий майданчик – не привід утрачати пильність / Фото Pixabay

Утім, візуально чистий, доглянутий дитячий майданчик – не привід для батьків утрачати пильність. Навіть якщо в пісочниці регулярно замінюють пісок, вважати це місце безпечним для дітей не можна. Якщо майданчик не має огорожі, а пісочниця – накриття, то бездомний песик, домашній улюбленець, за яким не вгледів господар, або якась пташка може справити потребу в щойно замінений пісок. А де фекалії, там не лише мікроби. Там є ще й гельмінти.

У ґрунті та піску можуть зберігатись яйця паразитів / Фото Unsplash

При контакті із забрудненим піском найбільший ризик заразитися токсокарами (собачими аскаридами) та ехінококом – стрічковим черв'яком. Ці глисти вражають важливі внутрішні органи, тож захворювання, які вони викликають, – дуже небезпечні. Токсокароз, через його специфічні симптоми, часто плутають з алергічними захворюваннями, а ехінококоз може тривалий час узагалі ніяк не даватися взнаки.

Як уберегти дитину від паразитів

То як же захистити дитячий організм від зараження глистами? Ось кілька порад, які батькам слід узяти на озброєння:

  • Пускайте дитину гратися лише на огороджений майданчик, тобто туди, де тварини не справляють своїх природних потреб. Пересвідчіться також, що пісок у пісочниці замінюють не рідше ніж двічі на рік, а саму пісочницю на ніч і вдень, коли діти в ній не граються (наприклад, коли йде дощ), накривають.
  • Зараз час на ігри чи на прийом їжі? Із цим треба чітко визначитися. Часто батьки вважають, що малюк, витративши багато енергії, захоче тут же, на місці, підкріпитися, а тому поспішають дати йому печиво чи яблучко. Цього робити не слід. Руки помити ніде, а волога серветка все ж не замінить повноцінного миття з милом. Та й за дитиною ви не встежите – достатньо на кілька секунд відволіктися на повідомлення в телефоні, як маля встигне помацати все довкола.
  • Учіть дитину не торкатися руками личка, не терти очі, не брати пальці та іграшки до рота. Така проста наука вимагає, одначе, багато терпіння з боку дорослих. Зате прищеплений дитині навик допоможе уникнути багатьох неприємностей, окрім гельмінтозу. Адже з брудними руками передаються не лише паразити, а й збудники кишкових та респіраторних інфекцій.
  • Якщо ваша дитина щойно почала пізнавати світ, у її голівці народжуються геть непередбачувані ідеї. Наприклад, вона може скуштувати, а який же на смак... пісок. Тож пильнуйте за своїм чадом!
  • Коли дитина закінчить гратися, відразу протріть їй ручки вологими серветками, а вдома після прогулянки старанно вимийте їх із милом, а також вмийте личко. Якщо ж ваш непосида добряче забруднився, викупайте його, навіть якщо ця процедура – не за графіком.
  • Обов'язково перевдягніть дитину, а вбрання, у якому вона гралася на майданчику, – виперіть.
  • Іграшки, якими малюк грався в пісочниці, щоразу мийте теплою водою з милом і зберігайте окремо від тих, якими він грається вдома.
  • Регулярно обрізайте дитині нігтики. Навіть якщо малюк ретельно вимив ручки після пісочниці, якась частинка бруду залишиться в нього під нігтями.

Додатковий захист

Дотримання азів гігієни справді знижує ризик зараження глистами. Проте зізнайтеся, як часто ви самі немитими руками торкаєтесь обличчя чи хапаєте їжу? А що тоді казати про дітей, які не усвідомлюють всієї небезпеки такої поведінки? Отже, потрібні додаткові засоби профілактики – і дітям, і дорослим. Адже якщо дитина заразиться гельмінтами, то й до батьків черга дійде.

Після ігор із піском ретельно вимийте руки дитини з милом / Фото Pexels

Ні, приймати лікарські препарати ми не закликаємо. До ліків слід удаватися, якщо вже є підтверджений діагноз і, звісно ж, лише з дозволу та під наглядом лікаря.

Оптимальним профілактичним засобом, на думку спеціалістів, є натуральні біологічно активні добавки. Приміром, Ворміл Фіто на основі лікарських трав. Рослинні гіркоти створюють у кишечнику середовище, у якому паразити не можуть вижити. Глистогінний ефект у цієї добавки – м'який і водночас потужний: паразити втрачають шанс "подорослішати" й залишити потомство – гинуть на стадії яйця чи личинки.

Натуральні біологічно активні добавки – чудовий профілактичний засіб проти гельмінтів / Фото Ворміл Фіто

Тож подбайте про наявність Ворміл Фіто в домашній аптечці – і гайда на дитячий майданчик насолоджуватися лагідним осіннім теплом!