За шкільну парту дитина повертається сповнена сил і надовго забуває, що таке застуджуватись. Адже ніщо так не зміцнює імунітет, як домашні продукти, свіже повітря, багато руху та сонця! Проте є одна небезпека, на яку дорослі часом не зважають. Це – паразити. І не так воші (їх видно неозброєним оком і можна позбутися, раз помивши голову із сучасним антипедикульозним засобом), як гельмінти.
До теми Яка небезпека підстерігає дітей у пісочниці
Хай там як ви втовкмачуєте сину чи доньці про важливість миття рук із милом перед їжею, а також овочів, фруктів та ягід, вони хоч раз та піднімуть яблучко із землі, ущипнуть кілька полуничок із грядки, погладять песика чи кошеня й після цього вхоплять бабусин пиріжок із вишнями...
Через брудні руки та немиті продукти передається багато хвороб / Фото Pexels
Алергія, анемія, безсоння? Винні непрохані гості!
Ще з дитсадка ми добре засвоїли, що через брудні руки та немиті продукти передається багато хвороб. Це й гепатит А, і дизентерія, і ротавірусна інфекція. І перші симптоми не баряться проявитися: з'являються діарея, блювота, зростає температура тіла. А от паразитичні черви, на відміну від вірусів та бактерій, можуть надовго зачаїтися в організмі.
У дитини поганий апетит? "То вони всі тепер крутять носом, коли пропонуєш їм домашню їжу".
Час від часу болить і здуває живіт? "От не їли б фастфуду, усе було б гаразд!".
Є проблеми зі сном? "Це все – через смартфони: дітиська не випускають їх із рук ні вдень, ні вночі".
Дорослим навіть не в тямки, що все це можуть бути ознаки глистової інвазії. Крім того, існує стереотип, що глисти є в усіх дітей і "з віком ця напасть минає". Тож максимум, що вважають за потрібне зробити батьки, – це обмежити дитину в солодощах і давати їй часник, цибулю та гарбузове насіння, бо "паразити ці продукти не люблять".
Гельмінти – часта причина застуд та алергій дітей / Фото Pexels
Тим часом за підрахунками вчених, у людському організмі можуть паразитувати 300 видів гельмінтів! Деякі з них (приміром, аскариди – другі за поширеністю паразити, які виявляють у дітей) є дуже небезпечними, бо їхні личинки мігрують із кров'ю та лімфою до всіх органів. Утім, гельмінти, що не покидають кишечника, також серйозно шкодять здоров'ю. Наприклад, гострики, якими діти заражаються найчастіше.
- У процесі життєдіяльності паразити виділяють токсини, що отруюють наш організм. Звідси – слабкість, в’ялість, розсіяність і швидка втомлюваність.
- Глисти відбирають у свого "хазяїна" поживні речовини й порушують їх усмоктування в тонкому кишечнику. Саме через дефіцит вітамінів, мікроелементів та білків знижуються наші працездатність та імунологічна реактивність. А діти, віддаючи левову частку нутрієнтів паразитам, ще й відстають у фізичному, розумовому та психологічному розвитку.
- Наявність в організмі гельмінтів робить нас чутливішими до алергенів. Ба більше: самі паразитичні черви спричиняють алергічні реакції!
Батьки часто нарікають: вакцинували дитину від кору, а вона однаково захворіла. Вакцина не подіяла? Ні! Це глисти пригнітили імунну відповідь. Ось чому при гельмінтозі ефективність щеплень знижується.
З настанням холодів дитина постійно застуджується? Причина також може бути в гельмінтах, які діють як імуносупресори.
Шкірні захворювання, кишкові інфекції, інші хвороби погано піддаються лікуванню? Не виключено, що це – "витівки" глистів. Паразити знижують ефективність ліків і сприяють переходу хвороби у хронічну форму.
У дитини – бліда шкіра й темні кола під очима? Це не тому, що в школі їй задають багато уроків. Цілком можливо, так проявляється залізодефіцитна анемія. А глистяна інвазія – найпоширеніша причина цього захворювання у світі.
Як уникнути ризику зараження глистами / Фото Pexels
Як перемогти нахабних ненажер і позбавити їх реваншу
Прописна істина: щоб вилікувати хворобу, треба усунути її причину, а не просто боротися з її наслідками. Скільки б ви не годували дитину броколі та обліпиховим варенням, не провітрювали її кімнату перед сном, не водили на плавання й не обмежували її контакт з електронними девайсами, якщо в дитячому організмі оселилися гельмінти – марно сподіватися, що на рідних щічках нарешті з'явиться здоровий рум’янець.
Щоб дитина знову почала робити успіхи у школі, стала жвавою й не відставала від однолітків за зростом та вагою, для початку зверніться до сімейного лікаря або педіатра, який призначить відповідні аналізи. Якщо з'ясується, що в дитини – глисти, доведеться пройти курс лікування. А далі, після перемоги над паразитами, вашим завданням буде дбати про профілактику.
Ворміл Фіто – натуральна біологічно активна добавка з м'яким, але потужним глистогінним ефектом / Фото Ворміл Фіто
Пам'ятайте: глисти – всюди. Заразитися ними можна й у школі, і в громадському транспорті, і на дитячому майданчику, і на шляху з дому чи додому, приміром у ліфті. Варто лише раз не помити вчасно руки.
Звісно, ми не можемо пильнувати своїх дітей 24/7 і так само не можемо покладатися на їхню відповідальність. Тут нам і стане у пригоді Ворміл Фіто – натуральна біологічно активна добавка, яка випускається у формі сиропу чи капсул і справляє м'яку глистогінну дію. Зауважимо: м'яку для чутливого дитячого організму, але нещадну щодо паразитів.
Після того як у кишечник потрапляє яйце гельмінта, з нього згодом вилуплюється личинка, що за якийсь час перетворюється на здатну до розмноження дорослу особину. Гіркоти, що входять до складу Ворміл Фіто, цей процес блокують, створюючи в травному тракті середовище, не придатне для виживання глистів.
До речі, засіб має ще кілька позитивних ефектів:
- покращує апетит (а ви вже, напевно, і забули, коли востаннє дитина їла залюбки);
- стимулює травні процеси;
- сприяє виведенню газів із кишечника.
Випускається Ворміл Фіто у двох формах – сиропу та капсул, а придбати його можна у найближчій до вас аптеці.
Тож тепер ви знаєте, як захистити свого нащадка, відправляючи в село до бабусі. Із Ворміл Фіто канікули завжди видаватимуться на славу!