На жаль, вітаміни з ягід і фруктів, які ми вживали впродовж літа, а також сонце в комплексі зі свіжим повітрям не запасаються в організмі. Частина з них – водорозчинні вітаміни – витрачаються відразу. Жиророзчинні запасаються в незначних кількостях – і на кілька місяців холодів їх не вистачить.

Читайте також Аналізи на гельмінти: які, кому та коли здавати

Тому мешканцям регіонів з малою кількістю сонця та дорогими овочами з супермаркетів не варто входити в осінь без вітамінів.

Ось як почати їх приймати правильно.

Крок 1: здаємо аналізи

Не приймайте вітамінів до здачі аналізів / Фото Pexels

Цей крок допоможе з'ясувати, від яких саме дефіцитів потерпає ваш організм та унеможливить передозування тими вітамінами, які у вас в надлишку.

  • Клінічний аналіз крові. Аналіз дозволить оцінити стан здоров'я в цілому: чи в порядку ваша імунна система, чи немає запальних процесів тощо.
  • Біохімічний аналіз крові. Допомагає дізнатися про стан окремих органів: печінки, нирок, підшлункової залози, серцево-судинної системи.
  • Аналіз на вміст вітамінів. Це дослідження дасть змогу виявити актуальний рівень окремих вітамінів. Саме завдяки йому можна робити висновки про те, які вітаміни варто пропити.
  • Аналіз на мінерали. Калій, магній, фосфор, сірка, залізо, йод, мідь і інші. Вони необхідні нашому організму не менше, ніж вітаміни; при цьому далеко не всі з них ми отримуємо в достатньому обсязі з їжі.
  • Аналіз на гормони. В першу чергу слід перевірити статеві і гормони щитовидної залози.

Крок 2: консультуємося з фахівцем

Маючи на руках результати, потрібно звертатися до лікаря, який зможе прочитати аналізи та виписати на їх основі відповідні препарати з правильним дозуванням, а також скоригує раціон.

Крок 3: купуємо якісні вітаміни

Купуйте вітаміни, які виписав лікар / Фото Pexels

Не всі вітамінні комплекси мають збалансований склад. Іноді добавки містять вітаміни в важкозасвоюваних формах або в дуже низькому дозуванні. Нерідко до складу одного комплексу входять речовини, які "конкурують" між собою і зрештою погано засвоюються. В кращому разі такий курс не продемонструє жодного ефекту, в гіршому – спровокує алергічну реакцію.

Тож фахівці рекомендують ретельно вивчити склад препарату, перевірити виробника та купувати вітаміни, які виписав лікар, а не те, що порадили друзі чи блогери.