Що їсти, щоб побороти глистів: харчова складова протиглисної терапії
З дитинства ми знаємо, що гельмінти обожнюють солодке, зате не виносять часнику, цибулі й гарбузового насіння. Тож, якщо на якийсь час обмежити споживання цукерок, печива та тортиків і почати їсти те, що паразитам не "смакує", можна швидко їх позбутися. Чи так це насправді – дізнаєтеся просто зараз.
Дійсно, перше, що передбачає "глистогінна" дієта, – це вилучення з раціону моносахаридів – простих цукрів, які є ідеальним середовищем для розмноження не лише паразитичних червів, а й грибків.
Читайте також Глисти – з роботи: 10 найнебезпечніших професій
Це – усі солодощі, передусім:
- желе,
- пудинги,
- джеми,
- цукерки,
- тістечка та торти,
- морозиво,
- навіть мед.
Поки любителі солодкого звикають до необхідності відмовитися (бодай тимчасово) від смаколиків, розберімо, як треба скоригувати меню, щоб підвищити ефект лікування і якнайшвидше вигнати з організму "непроханих гостей".
Із яких продуктів складається протиглисний раціон
Ще одна харчова група "нон грата" при глистяній інвазії – продукти з високим ступенем переробки:
- піца, чизбургери, гамбургери, картопляні чипси, картопля фрі та інший фастфуд;
- готові пластівці для сніданку;
- курка гриль;
- готові соуси;
- ковбаси, копченості.
Щоб позбутися глистів, необхідно уникати білого хліба, макаронних та інших виробів із білого борошна.
У цей період рекомендується обмежити споживання кави та чаю.
Під забороною також сири з пліснявою та алкоголь.
Натомість фахівці радять ввести до меню спеції: орегано, корицю, перець чилі, гірчицю, імбир, каєнський перець, кардамон, куркуму, чорний кмин, а також яблучний оцет та брусничний сік.
Основу раціону мають становити продукти з високим умістом клітковини. Вони поліпшують моторику кишечника, запобігаючи виникненню закрепів. Ці продукти можна їсти окремо (наприклад, вівсяну, гречану кашу чи цільнозерновий хліб), а можна додавати у страви (як-от висівки). Щоб підтримати роботу шлунково-кишкового тракту, треба пити більше води. Адже труднощі з випорожненням – це дуже погано: калові маси є комфортним середовищем для росту й розмноження паразитичних червів.
"Зелене світло" – продуктам, що містять пробіотики та молочну кислоту:
- кефіру;
- маслянці;
- квашеним овочам (огіркам, капусті, буряку).
Корисні бактерії дуже допомагають у боротьбі з паразитами. Без них із навалою паразитів не впоратися!
Не завадять і дієтичні добавки з лакто- та біфідобактеріями: вони попереджають дисбактеріоз кишечника, а отже, діарею. (Часті випорожнення – це захисний механізм. У такий спосіб організм позбувається хвороботворних мікробів, які активізувалися внаслідок порушення рівноваги кишкової мікрофлори.)
Добре їсти часник – по 2 – 3 зубчики щодня. Цей овоч відомий своїми протипаразитарними властивостями, тож ані гострики, ані людські аскариди, ані ехінококові ціп'яки не будуть від нього у захваті. Не слід забувати й про цибулю. Вона, як і часник, містить природний антибіотик аліцин, а ще – велику кількість сірки, що посилює протимікробну дію цієї сполуки на бактерії, віруси, грибки та паразитів. Можна додавати цибулю в салати або ж чавити з неї сік (без додавання цукру, звісно).
Рибу та м'ясо обов'язково слід піддавати достатній термічній обробці, адже вони – також із групи ризику.
До теми Чим небезпечна любов до суші та стейків із кров'ю
Які ще продукти допомагають у боротьбі з гельмінтами
Ананас
Цей фрукт містить фермент бромелайн, який сприяє виведенню з організму гостриків, аскарид, волосоголовців людських, трематод та інших круглих червів. Як показали дослідження, споживаючи під час протипаразитарної терапії ананаси, людина позбувається цих глистів за кілька днів. Проте важливо, щоб фрукт був свіжим, а не консервованим.
Папая (разом із насінням)
Папаю додають до салатів та супів і готують із неї смузі. Збийте в блендері половину плоду, трохи насіння та пів склянки кефіру й насолоджуйтеся виразним, трохи гострим смаком коктейлю.
Кокос
Як м'якуш, так і вичавлена з нього олія. Учені дослідили, що кокосова олія згубно впливає на лямблій (паразитів із роду найпростіших) та сисунів (трематод), які є збудниками небезпечних захворювань, зокрема опісторхозу.
Яблука
На думку деяких фахівців, яблучна дієта також допомагає позбутися паразитів.
Гарбузове насіння
Глистогінну дію цього продукту зумовлює кукурбітацин у його складі. Ця сполука, легко проникаючи в організм паразитів, паралізує їхню нервову систему. Передозування кукурбітацином неможливе, бо він не всмоктується зі шлунково-кишкового тракту й не подразнює слизової оболонки кишечника. Отже, їжте гарбузового насіння стільки, скільки душа забажає, не боячись побічних ефектів. Але бажано – натщесерце, а через 2 – 3 години прийміть 1 чайну ложку рицинової олії.
Із гарбузового насіння можна приготувати салат: для цього подрібніть 2 столові ложки насіння й змішайте з 3 столовими ложками тертої сирої моркви.
А ось рецепт коктейлю: змішайте в блендері 3 плоди свіжого інжиру, 2 – 3 столові ложки сирого гарбузового насіння й близько 100 мілілітрів рослинного молока (кокосового, мигдалевого тощо). Такий коктейль треба пити зранку перед сніданком.
Альтернатива насінню гарбуза – нерафінована (це важливо!) олія з нього. Вона діє так само, як насіння.
Так, при правильному раціоні у вас поліпшаться травні процеси, а з ними й самопочуття, але організм цілком від глистів не очиститься. Для остаточної перемоги над ними потрібні протипаразитарні препарати. Але приймають їх лише при встановленому діагнозі, за призначеною лікарем схемою й під його пильним наглядом. Чи є тоді сенс у протипаразитарній дієті? Авжеж, є! Правильна їжа прискорює одужання й мінімізує негативну дію агресивних медикаментів.
А щоб ефект був всеохопним, крім ліків та харчування варто підключити також "Ворміл Фіто". Це – протиглисний комплекс на основі 16 рослин.
Природні гіркоти в його складі:
- поліпшують травлення та апетит;
- знижують інтоксикацію організму, спричинену глистяною інвазією;
- загоюють пошкоджену паразитами слизову кишечника;
- запобігають рецидивам гельмінтозів (аскаридозу та ентеробіозу).
"Ворміл Фіто" можна застосовувати не лише з метою лікування, у складі комплексної терапії, а й профілактично. Цей засіб створює в кишечнику середовище, у якому паразити гинуть на стадії личинок, а отже, не мають змоги розвинутися й залишити по собі численне потомство.
Приймати біологічно активну добавку можуть і дорослі, і діти. Випускається вона у двох зручних формах: у вигляді сиропу та в капсулах.