Як у Європі: чому важливо прибирати за своїм собакою на вулиці

27 жовтня 2021, 17:10
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

За статистикою, українці тримають у своїх домівках майже 4 мільйони собак, але прибирають за своїми улюбленцями лише 2% господарів. Закон до цього не змушує. Лише поодинокі ухвали органів місцевого самоврядування зобов'язують вигулювати чотирилапих у призначених для цього місцях і використовувати спеціальні пакети для прибирання собачих екскрементів.

Фекалії тварин на газонах, тротуарах, доріжках для прогулянок – це не просто неестетично. Недарма собачі "купки" жартома називають "мінами". Один грам собачих екскрементів містить 23 мільйони бактерій, у тому числі такі небезпечні, як сальмонела та кишкова паличка. А ще лямблії – найпростіші паразитичні мікроорганізми, що викликають діарею, – та яйця глистів, які доволі довго зберігають біологічну активність у навколишньому середовищі, навіть коли екскременти розмиває дощами й вони потрапляють у ґрунт і воду.

Читайте також Яка небезпека підстерігає дітей у пісочниці

Звісно, навряд чи ви контактуватимете з піском чи землею, але ви можете занести збудників захворювань до своєї домівки на підошвах взуття. А ще ваш чотирилапий улюбленець може скуштувати фекалії іншої тварини. (Деякі собаки мають таку огидну звичку, і їх буває дуже складно від цього відучити.) А дитина, граючись у пісочниці, може облизати брудні пальці.

Прибираючи за своїм песиком, ви дбаєте не лише про чистоту парків, скверів, під’їздів, зупинок громадського транспорту та дитячих майданчиків, а й про здоров'я інших тварин та людей.
Прибираючи за своїм песиком, ви бережете здоров'я інших тварин та людей / Фото Pexels

А як же бути з безпритульними тваринами? Чотирилапих безхатьків волонтери регулярно виловлюють, миють, чистять від бліх і глистів, вакцинують, після чого знову випускають на вулицю. Тваринки стерилізовані, а тому не дають приплоду. Якщо ж залишають "купки" в траві, їх прибирають працівники комунальних служб. То за вашим улюбленцем двірники також можуть прибирати? Можуть. Але що після цього можна буде сказати про його господаря? Вихована людина, вийшовши з громадського туалету, спускає після себе воду, а не залишає зробити це наступному відвідувачу або прибиральниці. Так само й відповідальний хазяїн прибирає за своїм псом.

У багатьох країнах передбачено солідні штрафи за порушення цього правила. Утім, там його й не порушують. І не тому, що не готові попрощатися з кількома сотнями доларів чи євро, а тому, що вважають: підтримувати чистоту в місті – чесно й почесно!

За своїми собачками не соромляться прибирати ні кінозірки, ні королівські особи. А інші громадяни беруть із них приклад: навіть якщо пізній вечір, довкола нікогісінько, немає камер спостереження, після того як хвостатик зробить свою брудну справу, вони дістають утилізаційний пакет і прибирають собачі фекалії.

Профілактика глистових інвазій

Як запобігти появі глистів у тварин / Фото Pexels

Поки наше суспільство лише вчиться бути соціально відповідальним навіть у дрібницях, нам не завадить профілактика інфекційних захворювань, передусім – паразитарних:

  1. Ваш песик схуд, утратив апетит, періодично блює, його часто турбують гикавка, діарея, здуття живота? Не чекайте появи цих симптомів – регулярно проводьте своєму улюбленцеві дегельмінтизацію. Це стосується й котів, адже вони, як і собаки, підхоплюють різних найпростіших та гельмінтів. Зауважте: кошенята й цуценята також заражаються глистами – ще до народження, через плаценту, або ж через материнське молоко.
  2. Не давайте тварині сирих м'яса та риби.
  3. Пильнуйте, щоб ваш чотирилапий не мав доступу до смітника.
  4. Не дозволяйте своєму собаці обнюхувати інших тварин та їсти рештки їжі на вулиці, пити воду з калюж, водойм, річок.
  5. Після контакту з хвостатим улюбленцем не забувайте мити руки з милом і привчіть до цього дітей.
  6. Не цілуйте тварину й обмежте її перебування на кухні.
  7. Після дегельмінтизації собаки чи кішки вакцинуйте їх. Це – обов'язкова умова, щоб ваші улюбленці якнайдовше лишалися здоровими.
  8. Стежте за чистотою туалету (лотка) тварини.
  9. Якщо закралася найменша підозра, що ваш улюбленець нездужає, не пробуйте лікувати його препаратами для людей, а покажіть тварину ветеринарові.
  10. Профілактично приймайте всією сім'єю Ворміл Фіто.

Ворміл Фіто – біологічно активна добавка на рослинній основі з вираженим глистогінним ефектом.

Цікаво У маршрутці та в гостях: несподівані місця, де можна підхопити паразитів

Життєвий цикл паразита передбачає його здатність виживати в навколишньому середовищі на стадії яйця. Яйця глистів неможливо побачити неозброєним оком, тож завжди є ризик випадково їх заковтнути. Потрапивши в організм донора, глист переходить у наступну стадію розвитку – стає личинкою й незабаром перетворюється на дорослу особину, яка й викликає хворобу – гельмінтоз. Отже, захворювання не розвивається, якщо знищувати глистів на стадії яйця. Що й робить Ворміл Фіто.

Ворміл Фіто знищує глисти на стадії яйця / Фото Ворміо Фіто 

Також цей засіб:

  • поліпшує апетит;
  • усуває дискомфортні відчуття через підвищене газоутворення в кишечнику, порушення відтоку жовчі та роботи печінки;
  • знижує інтоксикацію організму внаслідок глистяної інвазії та відновлює пошкоджену гельмінтами слизову оболонку кишечника (при комплексній терапії гельмінтозу).

Чи можна приймати Ворміл Фіто дітям? Так, якщо їм уже виповнилося три роки. Добавка випускається у двох зручних формах: у капсулах та у вигляді сиропу.

Насолоджуйтеся спілкуванням зі своїми домашніми улюбленцями й будьте здорові!