Справжня небезпека: чи може домашня тварина заразити людину COVID-19

20 листопада 2021, 12:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Усі ми знаємо, що коронавірус легко передається від людини до людини повітряно-крапельним. Заражаємося ми й при контакті з інфікованими поверхнями. А чи хворіють на COVID-19 тварини й чи може людина заразитися від них? Шукати відповідь на це запитання науковці почали, щойно з'явилася інформація про новий вид коронавірусу.

З початком епідемії COVID-19 у всьому світі гостро стояло питання: "Чи можна заразитися коронавірусом від домашніх тварин?". І читали ми на просторах Інтернету з цього питання абсолютно різноманітну і часом дуже сумну інформацію.

Читайте Що їсти, щоб побороти глистів: харчова складова протиглисної терапії

Але довіряти ми можемо лише науково-обґрунтованої інформації. І на це запитання вчені мають відповіді!

Італійські вчені опублікували в журналі "Viruses" результати своїх досліджень. Мета дослідження: переконатися, чи можуть собаки та кішки механічно переносити та поширювати вірус SARS-CoV-2, якщо живуть у тісному контакті з пацієнтами.

У дослідження було включено 48 собак та 15 кішок італійських власників, інфікованих COVID-19. У кожної тварини були взяті шкірні та міжпальцеві мазки. Усі зразки дали негативний результат на РНК вірусу COVID-19. Завдяки цьому вчені сміливо заявили – домашні тварини не переносять вірус COVID-19 на шерсті та подушечках лап.

І породисті тварини, і звичайні дворняги заражаються гельмінтами однаково

А от який "подаруночок" і справді можуть принести з прогулянки наші хвостаті улюбленці, то це глисти.

І породисті тварини, і звичайні дворняги заражаються гельмінтами однаково. Котові, щоб інфікуватися, не треба навіть із дому виходити. Досить повалятися в коридорі, а потім облизати свою шерсть чи піймати муху. (Комахи, як відомо, переносять чимало інфекцій.)

Кожен відповідальний господар знає: раз на квартал домашньому улюбленцеві треба проводити дегельмінтизацію. Це попереджає безліч проблем з його здоров'ям і забезпечує ефективність вакцинації (тобто захищає від багатьох інфекційних захворювань). Вакцинацію взагалі не проводять, якщо тварину попередньо "не проглистували".

Гельмінтів, якими заражаються домашні тварини, багато. І деякі з них від хвостатих непосид передаються людям.

Глистяна інвазія відбувається трьома шляхами:

  1. Ви поцілували тварину або вона облизала вам обличчя.
  2. Ви погладили чотирилапого улюбленця, а рук після цього не помили.
  3. Ви почистили його лоток і так само не подбали про чистоту рук.

Як уберегтися від зараження глистами

Після кожного контакту з твариною мийте руки з милом / Фото Pexels 

  • Ніякого самовигулу! Якщо у вас не буде часу гуляти з твариною, краще взагалі її не заводьте.
  • Не давайте своєму улюбленцеві ані сирого м'яса, ані риби. Ці продукти можуть бути заражені личинками небезпечних гельмінтів.
  • Регулярно прибирайте оселю. У коридорі мийте підлогу щодня, і бажано з використанням дезінфекційних засобів. Взуття зберігайте так, щоб тварини не мали до нього доступу. Сумуючи, собака може почати гризти ваші черевики. А кішка тертиметься об взуття, щоб продемонструвати свою прихильність.
  • Після кожного контакту з твариною мийте руки з милом і привчіть до цього дітей.
  • Візьміть за правило чистити котячий лоток лише в гумових рукавичках. Якщо в домі є маленька дитина, пильнуйте, щоб вона не мала доступу до лотка.
  • На прогулянці не дозволяйте тварині нічого куштувати. Відомо: хай там скільки їжі ви покладете до миски своєму хвостатому підопічному, на вулиці той не промине нагоди додатково "уполювати" щось смачненьке чи новеньке.
  • Мисочки, з яких тварина їсть та п’є, мийте щодня гарячою водою.
  • У теплу пору року вішайте на вікна антимоскітну сітку. І дбайте про захист свого улюбленця від бліх, адже комахи є переносниками гельмінтів.
  • Після кожної прогулянки мийте тварині лапи. Так ви механічно приберете личинок паразитів, що потрапили на лапи з часточками ґрунту.
  • Максимально обмежте улюбленцеві доступ на кухню.
  • Що три місяці проводьте тварині дегельмінтизацію. Цю ж процедуру має регулярно проходити й уся ваша сім'я – і дорослі й діти. У жодному разі не закликаємо безконтрольно приймати протипаразитарні препарати. Обрати той препарат, який вам підійде, з урахуванням усіх можливих протипоказань (як і прописати схему терапії), може лише спеціаліст.

Ваше завдання – подбати про профілактику. Для цього підійде біологічно активна добавка "Ворміл Фіто". Це – натуральний комплекс із 16 рослин, що поліпшують травні процеси, а також справляють ще один важливий ефект – глистогінний. Природні гіркоти створюють у кишечнику середовище, абсолютно несприятливе для личинок глистів та яєць, на стадії яких паразити й потрапляють до нашого організму.


 

Також засіб можна використовувати у складі комплексної терапії гельмінтозів. Адже "Ворміл Фіто":

  • сприяє дезінтоксикації організму;
  • запобігає рецидивам ентеробіозу (поширеного дитячого захворювання, яке викликають гострики) та аскаридозу;
  • захищає пошкоджену слизову кишечника.

"Ворміл Фіто" – протиглистний комплекс для всієї родини / Фото Ворміл Фіто

Приймати добавку можна як у капсулах, так і у вигляді сиропу. Дітям сироп дають із трьох років.

Дбайте про здоров'я своїх чотирилапих улюбленців і самі не хворійте! А допоможе вам у цьому "Ворміл Фіто".